Sprawdź ile tracisz, jeżeli nie promujesz swojej firmy w Google - Optymalizacja stron

Krótki tekst na temat metod promocji strony w internecie, takich jak pozycjonowanie opole oraz o kampaniach AdWords.

Ewolucja wyszukiwania w sieci

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję poz

Sprawdź ile tracisz, jeżeli nie promujesz swojej firmy w Google - Optymalizacja stron pozycjonowanie opole
ycjonowania przechodzącego...przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Czy na pewno wiesz co to pozycjonowanie?

SEO jest to długotrwały proces i seria działań , której celem jest podniesienie pozycji danej witryny w wyszukiwarkach. Założenie jest to dość łatwe, aczkolwiek jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie oczywiste. Przy pozycjonowaniu należy wziąć pod uwagę bardzo dużo zmiennych na przykład: obszar gdzie dana strona zakłada swoją działalność, ilość konkurencji i wiele innych ważnych rzeczy. Tak jak już wspominałem jest to proces, zatem na efekt musimy być cierpliwym nawet przez parę miesięcy. Oczywiście jest wiele metod na pozycjonowanie, ale o tym w innej części artykułu.


Dobór fraz, czyli ważne zadanie

Dobór fraz to istotna kwestia, gdyż to od tego zależy czy nasza podstrona na daną frazę będzie w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla fachowego Seo'wca kwestia doboru słów kluczowych to bardzo istotny etap rozpoczęcia działań SEO. Nie można od tak sobie wybrać losowe słowa z danej branży, ponieważ mogą one nie zgadzać się z treścią strony i absolutnie nie pasować do pozycjonowanej strony, co pewnie skończy się brakiem efektów pozycjonowania. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie pozycjonowania. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.